Виховна робота

  • ПЛАН РОБОТИ НА НАВЧАЛЬНИЙ РІК
  • УЧНІВСЬКЕ ВРЯДУВАННЯ
  • ГУРТКОВА РОБОТА
  • РОБОТА З БАТЬКАМИ

     

     

     

    • Організація виховної та позакласної роботи в школі


      Виховна система роботи школи – це цілісна структура, яка сприяє успішній діяльності виховання. У школі відбувається моральне становлення учнів, формування в них творчого мислення, відповідальності.
       Пріоритетним у виховній роботі школи є:
      - реалізація особистісно орієнтованого підходу в навчально-виховному процесі;
      - залучення молоді до національної та світової культури;
      - збереження морального та фізичного здоров’я підростаючого покоління;
      - виховання патріотизму, громадських якостей особистості;
      - забезпечення педагогічних умов для соціалізації школярів, виховання в них життєвої компетентності.

      Для реалізації цих завдань у школі розроблений план виховної роботи навчального закладу та окремі плани, які були затверджені на засіданнях методичних об’єднань класних керівників. Ці плани охоплюють всі напрямки виховання: військово-патріотичне, громадянське, моральне, художньо-естетичне, трудове, формування здорового способу життя, екологічне, превентивне родинно-сімейне, сприяння творчому розвитку особистості та включають у себе календарні, традиційні шкільні свята, заходи, конкурси, міські заходи щодо втілення національної програми «Плану заходів щодо попередження вживання алкогольних напоїв серед дітей, учнівської молоді. педагогічних та іших працівників системи освіти», «Комплексної програми профілактики злочинності і бездоглядності», «Програми профілактики ВІЛ-інфекції», заходи щодо зміцнення моральності та утвердження здорового способу життя та ін.
      У 2009-10 навчальних роках виховна робота у школі здійснювалась за напрямками: родинно-сімейне, гендерне, військово-патріотичне виховання.
      Крім того, у вересні створено творче об’єднання "Від минулого до майбутнього”. Педагог-організатор Гоголь А.Г. та Синенька Л.М. розпочали збір матеріалів по історії міста, почали оформлення альбому.
      В жовтні місяці проходив місячник правових знань, в листопаді – формування здорового способу життя "Здоровя кожного, багатство всіх”. Грудень – місяць Національного виховання "Національна гордість – сестра патріотизму”. Січень – місяць громадянського виховання. Лютий місяць пройшов під назвою "Якщо хочеш змінити світ на краще, почни робити це сьогодні”. Березень місяць "Без сім’ї, родини – нема України”. Квітень – місяць екологічного виховання. Травень - "Повага єднає покоління”.
      За 2009-2010 н.р проведено такі відкриті заходи: "Посвята в лісники”(Гоголь А.Г., Запорожець Н.Ш.), "Єдиний день лісництва” – вперше в історії школи, "Посвята в старшокласники”, "День учителів”, "Осінній бал”, "Зустріч з праправнучкою Т.Г. Шевченка В.С. Сушицькою ” (Синенька Л.М.), "Подарунки для осені” (Бузинюк О.А.), "Козацькому роду нема переводу” – до Дня українського козацтва (Іванченко Н.І.), "Новорічні вечори” (10,11 кл.), "Привітання піклувальної ради”, вечір до Дня закоханих "Мотив для двох сердець” (Зьора О.І.), виховна година 8-А та 8-Б класів "Любов та інформатика”, "День Святого Валентина” - "Легенди та традиції”.
      Урок з основ здоров’я у 8-х класах "Дерева – краса землі”, "Мудрий дуб” (Бузинюк О.А.), Свято зустрічі з випускниками. "Найсвятіше слово -Мати”, "Міс школи 2010 р.”, літературна конференція "Іду з дитинства до Тараса” (Синенька Л.М.), "Поети нашого міста” (Соловей Г.М., Якобенчук Р.С.), "Ті дні у пам’яті народній” (Косюк О.А.), "5-річчя учнівського лісництва”, акція "Подарунок бібліотеці”, "Милосердя”, "Калина в нашому дворі” (труд. десант), "16 днів проти насильства ”, "Живи здорово, кольорово”, "Пам’ять”, "Дерево життя”, "Первоцвіт”, "Жива вода”.
      Виставки: "Осіннє чудо”; літератури - до Дня Визволення України від німецько-фашистських загарбників, до річниці Конституції України; виробів гуртківців "Юні натуралісти”, "Художня кераміка і образотворче мистецтво”, "Конструювання і моделювання м’якої іграшки”. Конкурс плакатів та малюнків: "Азбука безпеки”, "Світлофор”, до Дня учителя "Барви осені в рідному місті”, "Основна цінність людини - здоров’я”, на кращу валентинку, "Пробуємо перо”, на краще озеленення класних кімнат, читців-декламаторів.
      Зустрічі з лікарями-гінекологами "Здоров’я майбутніх матерів”, з представниками соціальних служб для дітей, сім’ї, молоді по профорієнтаційній роботі, зустріч з ветеранами ВВ війни. Тижні безпеки руху (вересень), біології (жовтень), зарубіжної літератури, математики, ОБЖ, фізичного виховання. Екскурсії в природу (класні керівники), в пожежну частину (Збанц Л.В.), на підприємства, по місту, в музей.
      Провідним напрямком роботи є і залишається екологічне виховання.
      В цьому році школа зайняла І місце в обласному конкурсі науково-дослідницьких робіт з лісової справи (Пронькіна Антоніна), гран-прі у виставці-презентації досягнень учнівського лісництва в рамках обласного збору членів учнівського лісництва,
      І місце в обласному конкурсі-захисті учнівських науково-дослідницьких проектів "Здоров’я дитини – багатство родини”, прийняли участь в обласному етапі Всеукраїнського конкурсу екологічних агітбригад. Взяли участь в акції-конкурсі "Живи здорово, кольорово”, в міському конкурсі презентації самоврядування шкіл.
      У 2009/10 н.р. у школі працювало 7 гуртків, в яких задіяно 130 учнів та 11 гуртків від Ладижинського МНВЦ "Спадщина”, в яких займалося близько 80% від загальної кількості учнів школи. Продовжилася економічна гра "Кращий клас року”. Переможцями у 2009/10 н.р. стали учні 6 класу.
      Шкільна газета "Школа сьогодні” випустилась згідно плану 4 рази:
      1. "Наше омріяне майбутнє”;
      2. "Шляхами подвигу і слави”;
      3. "Таланти твої, 1 школо”;
      Для керування виховним процесом в школі створено методичне об'єдання класних керівників.
      Методичне об'єднання класних керівників – структурний підрозділ внутрішньошкільної системи керування виховним процесом, який координує науково-методичну та організаційну роботу класних керівників. Науково-методична тема, над якою працює колектив школи: " Удосконалення навчально-виховного процесу з метою розвитку особистості учня".
      Науково-методична тема, над якою працює шкільне методичне об'єднання класних керівників: " Формування учнівського колективу, як компонент особистісно орієнтованого виховання".
      1. Основні завдання шкільного методичного об'єднання класних керівників:
      підвищення теоретичного, науково-методичного рівня підготовки класних керівників із питань психології та педагогіки;
      забезпечення виконання єдиних принципових підходів до виховання й соціалізації учнів;
      озброєння класних керівників сучасними виховними технологіями та знанням сучасних форм і методів роботи;
      вивчення, узагальнення та використання передового педагогічного досвіду роботи класних керівників;
      координування планування, організації та педагогічного аналізу виховних заходів класних колективів;
      сприяння становленню й розвитку системи виховної роботи класних керівників.
      2. Функції шкільного методичного об'єднання класних керівників:
      організує колективне планування і колективний аналіз життєдіяльності класних колективів;
      координує виховну діяльність класних колективів та організує їхню взаємодію в педагогічному процесі;
      планує і постійно коригує принципи виховання та соціалізації учнів;
      організує вивчення та запровадження класними керівниками сучасних технологій виховання, форм і методів виховної роботи;
      обговорює соціально-педагогічні програми класних керівників і творчих груп педагогів, матеріалами узагальнення передового досвіду роботи класних керівників, матеріалами атестації класних керівників;
      оцінює роботу членів об'єднання, клопочеться перед аміні стацією школи про заохочення класних керівників.
      3. Документація шкільного методичного об'єднання класних керівників:
      список членів методичного об'єднання;
      річний план роботи методичного об'єднання;
      протоколи засідань методичного об'єднання;
      аналітичні матеріали за підсумками проведених заходів, тематичного адміністративного контролю (копії довідок, наказів).