ЗВІТ про підсумки роботи шкільної бібліотеки за І семестр 2014-2015 н.р Ладижинського НВК №1

про підсумки роботи шкільної бібліотеки

за І семестр 2014-2015 н.р

Ладижинського НВК №1

У Законі України «Про загальну середню освіту» важливе місце відводиться культурно-виховній і просвітницькій роботі у закладах освіти. Шкільна бібліотека є важливим засобом і формою втілення в життя цієї вимоги. Саме вона сприяє формуванню культури читання, саморозвитку особистості дитини, підвищенню інформаційної, освітньої, пізнавальної, інтелектуальної діяльності учнів.

Робота шкільної бібліотеки ґрунтується на таких нормативно-правових документах:

Конституція України;

Закон України «Про бібліотеку і бібліотечну справу»;

Закон України «Про мови в Україні»;

Закон України «Про загальну середню освіту»;

Положенні «Про шкільну бібліотеку».

Основні завдання шкільної бібліотеки:

- сприяти реалізації державної політики в галузі освіти;

- виховувати у школярів інформаційну культуру, культуру читання, формувати вміння користуватися бібліотекою, її послугами, довідковим апаратом;

- сприяти самоосвіті учнів та педагогів за допомогою різних форм і методів бібліотечної роботи.

Найважливішим завданням шкільної бібліотеки є якісне і своєчасне забезпечення підручниками всіх учнів школи. Задачі, які стоять перед бібліотекою для виконання цього завдання: облік, обробка, розміщення підручників, зберігання фонду, робота з каталогом.

Протягом семестру проводилися рейди перевірки підручників, заходи, які допомагають зберегти підручник та вчать учнів дбайливому ставленню до книги. Проводиться відповідна робота з боржниками. Бібліотечним активом зі збереження шкільних підручників проведені рейди щодо оцінки стану підручників учнів школи.

Основними функціями шкільної  бібліотеки є: навчальна, виховна, інформаційна,пізнавальна, розвиваюча, культурологічна.

За змістом фонд бібліотеки представлений  різногалузевою  літературою: історичною,  художньою,  природничо-науковою,суспільно-політичною  ( в тому числі педагогічною та психологічною), мовознавством та літературознавством, а також значною кількістю довідкової (словники, довідники, енциклопедії та бібліографічні покажчики).

Вилучення застарілої за змістом та фізично зношеної літератури проводилося дуже обережно, з урахуванням доцільності.  Вилучалися лише застарілі періодичні видання.

Було здійснено передплату періодичних видань за рахунок державних коштів.

На початку навчального року забезпечено вчителів та учнів навчальними підручниками та навчально-методичною літературою.

Протягом семестру у бібліотеці проводилися різні заходи.

Участь у Всеукраїнському місячнику шкільних бібліотек (з 01.10.20114 по 31.10.2014 р.)

За час проведення місячника бібліотек було здійснено:

o   Бібліотечний урок - Посвячення у читачі учнів 1-го класу;

o   Виставку малюнків до улюблених книг;

o   Акція «Подаруй бібліотеці книгу»;

o   Операція « Живи книго»;

o   Конкурс читців;

o   Книжкові виставки за темами: «У світі казки», «Прапор – державний символ України», «Ладижин - моя мала Батьківщина», «Козацькому роду нема переводу».

За час проходження Місячника бібліотек учні НВК №1 брали активну участь у всіх видах роботи, запропонованих бібліотекарем.

Проведено книжкові виставки:

-         Постійно діюча виставка присвячена 79-й річниці визволення України від фашистських загарбників та 70-ї річниці Перемоги у Великій Вітчизняній війні 1941-1945 років;

-         «Прапор – державний символ України»;

-         «Новинки літератури»;

-         Виставка творів Олександра Довженка;

-         «Збережімо ліс!»;

-         «Учитель – звучить гордо»;

-         «Козацькому роду нема переводу»;

-         «Гордість нашого краю»;

-         «Такого ще земля не знала» (Пам`яті жертв Голодомору 1932-133 років);

-         Виставка збірок Остапа Вишні;

-         Виставка до «Дня української писемності та мови»;

-         Виставка до Всесвітнього дня боротьби зі СНІДом;

-         «Права людини».

Бібліотечні уроки:

-« Мандрівка книжковим містом» - 1 клас

- « Основні елементи книги» - 2 клас

- « Щоб книжка довше жила» - 3-А, 3-Б класи

Протягом І семестру сторінка шкільного сайту «Бібліотека» підтримується в актуальному стані.

Бібліотекарі брали участь у міських семінарах шкільних бібліотекарів, шкільних педагогічних радах, методичних засіданнях.

Бібліотека брала участь в предметних  тижнях.

Бібліотекою ведеться робота по поновлення фондів шкільної бібліотеки, покращення комплектування шкільної бібліотеки методичною, науково-популярною, довідковою, енциклопедичною, художньою літературою, періодичними виданнями. Стала традиційною акція «Подаруй бібліотеці книгу». Подарунки зробили: Учні 5-9 класів. Зокрема учениця 8-Бкласу –Бузиновська Анастасія, яка подарувала цікаву книгу «Дерева» Олеся Ільченка, учень 9-го класу – Степанов Олександр, який поповнив фонд бібліотеки дитячою літературою. Загалом учнями було подаровано 54 книги, за що ми їм дуже вдячні!

Постійно проводяться екскурсії до бібліотеки.

За допомогою різних форм роботи, які пропонуються бібліотекарями,  учні збагачують свій багаж знань про державні символи України, про свій рідний край і його історію; вчаться бережливіше та охайніше ставитися до книг. Дана робота дає змогу вкотре додати дітям часточки загальнолюдських цінностей, гуманізму, милосердя, духовності і, звичайно ж, – любові до книг.

Шкільні бібліотекарі                                      О.В. Мартинюк

І.В. Трач