Міжнародний жіночий день - Свято весни та світла.

У сучасному світі день жінок відзначається 8 Березня. Історія цього свята почалася в XIX столітті, і був він приурочений до дня боротьби за права жінок. Саме 8 березня 1857 року в Нью-Йорку пройшла маніфестація працівниць швейних і взуттєвих фабрик. Тоді вони вимагали, щоб їм надали десятигодинний робочий день, прийнятні умови для роботи і рівну зарплату з чоловіками. До цього жінки працювали по 16 годин на добу і отримували за це сущі копійки. Після 8 березня 1857 року почали з'являтися жіночі профспілки, і вперше жінкам було надано виборче право. Але тільки в 1910 році на Міжнародній жіночій конференції соціалісток в Копенгагені Клара Цеткін було запропоновано святкувати Всесвітній жіночий день 8 березня. Це був своєрідний заклик до жінок всього світу вступити в боротьбу за незалежність і рівноправність; і вони відгукнулися, включившись в боротьбу за право на працю, повагу до своєї гідності, за мир на землі. Вперше це свято відзначили у 1911 році, але тільки 19 березня в Австрії, Данії, Німеччині і Швейцарії. Тоді на вулиці цих країн вийшло більш мільйона чоловіків і жінок, і маніфестація пройшла під гаслом: «Виборчі права працюючих - для об'єднання сил у боротьбі за соціалізм».

Сьогодні 8 Березня - це свято весни і світла, данина поваги до традиційної ролі жінки як дружини, матері, подруги.І тому учні нашої школи підготували гарні заходи для своїх мам, вчителів та однокласниць.

28.04.2016 | Aдмін