Новини

 

    Еколого-економічна гра "Рибний бізнес"



    На виконання еколого-натуралістичного напряму 21 січня в стінах Ладижинського НВК №1 було проведено рольову гру «Рибний бізнес». Ініціаторами заходу стали директор  НВК - Конопелько Г.В. та колишній випускник навчального закладу - Микола Пронькін. У грі брали участь команди вчителів школи,  ГО «За чисте довкілля» (Голова - Червонецька Людмила Іванівна) та «АМЕР» (Керівник - Багнюк Михайло).

    Гравці розділилися на 6 риболовецьких  компаній і в ході гри брали кредити у банку для купівлі кораблів, відправляли кораблі у море для ловлі риби, враховуючи деякі технологічні обмеження, тобто відтворювали реальну ситуацію.

    Гра проходила фазами: 1 період дорівнював 1 року. Кожна з компаній мала розробити свою стратегію й тактику для досягнення найбільшого прибутку. Переможець мав визначитися за найбільшою кількістю активів.
    Умови гри були спрощені у порівнянні з реальністю: вилов проводився в одному умовному морі на території однієї країни; банки надавали компаніям кредити без відсотків, автоматично списуючи борги; компанії мали також податкові пільги. Підводячи підсумки «хазяйнування» за кілька періодів, компанії здивовано відмічали, що їх фінальний прибуток має знак «мінус», або, у кращому випадку, дорівнює «нулю». При цьому зростали й борги компаній.
    Ведучий гри Микола Пронькін, підсумувавши дані за 5 періодів, оголосив, що всі команди успішно…програли! Риба у морі закінчилася – ловити немає чого. Так вийшло через те, що всі компанії погналися за прибутком, не враховуючи кількість риби у даному морі й знищили її на третьому турі гри. Адже для успішного ведення «рибного» бізнесу потрібно враховувати співвідношення економічної складової і екологічних ресурсів. Та не зважаючи на програш, усі були задоволені, адже зуміли відчути на собі широкий спектр емоцій: від ентузіазму у зв’язку з успіхами в «бізнесі» на початковому етапі і до потрясіння від несподіваної кризи наприкінці гри.

    Учасники гри, аналізуючи свої дії, запропонували кілька моделей економічного виграшу і зрозуміли, що у веденні будь-якого бізнесу необхідно консультуватися з експертами-екологами та думати про скінченність ресурсів.



    12.04.2016 | Aдмін

    Вернутись назад