"Народжені страждати?"

11 листопада 2016 року в нашій школі відбулася презентація книги «Народжені страждати?». Свою книгу представляв головний редактор і упорядник книги Кор Роос (Нідерланди). Видання містить 33 історії, розказані тими, хто пережив Холокост.  Книга « Народжені страждати» розповідає про трагічну історію єврейської громади, яка мешкала в 1941-1944 рр. в районах східної Європи, - Бессарабії, Буковини і України ... Вона є. Перша презентація книги відбулася ще в жовтні 2011 року в Вінниці. Захід був приурочений до 70-річчя початку Другої світової війни.
          Кор Роос - звичайна людина з незвичайним призначенням. Скромно і щиро посміхаючись, він розповів присутнім, що вдома на нього чекає дружина, п'ятеро дітей і п`ятнадцять онуків. Всі вони сумують за ним, але розуміють, наскільки важливі для нього подібні заходи.
             Кор Роос розповідав, що він діє від імені благодійного фонду «Роза пустелі» (Нідерланди). Це невеликий приватний фонд, основу якого стала остання воля однієї голландської леді. Вона довірила виконати свою волю нашому гостю, пану Роосу. Згідно з її бажанням, фонд повинен підтримувати євреїв, які постраждали у Другій світовій війні.
             Книга побувала в багатьох містах України, однак Кор Роос не збирається зупинятися на досягнутому. На його думку, зараз, незважаючи на велику цікавість істориків до теми Холокосту, серед молоді пам'ять про трагедію різко йде на спад. Тому важливо донести свідчення нової генерації. Особливою видається автору потреба в пам'яті про Голокост саме на території України і саме в цей непростий час.
           «Мої друзі часто запитують мене, чому я зважився поїхати в Україну саме зараз», - ділиться Роос Кор. - «Перш за все, це не просто примха, а скоріше необхідність - працювати з молоддю, роз'яснювати уроки історії. А по-друге, я особисто не відчуваю тут небезпеки ».

13.11.2016 | Aдмін